Jedním z typů staveb jsou bezesporu i ty dřevěné. Mohou to být klasické domy, kůlny, nebo třeba i stáje nebo chlévy. A je pravdou, že v minulosti patřilo dřevo díky své dostupnosti k těm nejpoužívanějším stavebním materiálům. Dnes jsme se od něj, pravda, poněkud odvrátili, avšak stále ještě jej mnoho lidí používá, především kvůli ceně.
Je však pravdou, že tyto stavby většinou nemají takové základy, jako klasický dům. A je jasné proč – zkrátka to není potřeba, dům drží i bez nich. To však sebou přináší určité problémy, které je nutné vyřešit. Důležitým aspektem je tedy zde kotvení dřevostavby spiralanksys.com. O něm většina laiků příliš neví, avšak i přesto patří k velmi důležitým aspektům celé věci.
V podstatě se zde jedná o to, jak dřevostavbu spojíme se zemí. Jakkoliv se nám to totiž může zdát zvláštní, nelze ji jen tak postavit bez jakéhokoliv ukotvení. Jistě, můžeme namítnout, že dům, byť dřevěný, ani vítr nepoboří. Ovšem zde mnoho lidí zapomíná na vliv klimatických změn a také na to, jakých rychlostí může dosáhnout. Stačí si jen vzpomenout například na poměrně nedávné tornádo na Moravě. A je velmi pravděpodobné, že takovéto extrémní jevy počasí budou stále častější.
Také musíme vzít v úvahu, že jsou zde doslova ohroženy životy. Pokud by totiž byť jen kůlna na někoho spadla, je značně nepravděpodobné, že by z toho onen člověk vyvázl. A vzhledem k tomu, že dřevo je mnohem lehčí než cihly, beton či kámen, je mnohem pravděpodobnější, že k tomu při skutečně silném vichru dojde.
Proto, pokud si chceme postavit například na zahradě dřevostavbu, ať už jakéhokoliv typu, musíme počítat také s jejím ukotvením a vyřešit jej. Ostatně, je to i dáno zákonem a je to jedna z věcí, na kterou se budou při kolaudaci odborníci dívat. Pokud nebude ukotvena, nebudete ji moci používat. Rozhodně se tedy vyplatí si tyto problémy ušetřit. Jistě, celá stavba se tím poněkud prodraží, avšak z dlouhodobého hlediska to jen pomůže.